13359. PARTI DIVERSE PORSLIN, kaffekoppar, tillbringare, smörask, speceriburk. Bl a Upsala Ekeby, Rörstrand. 1900-tal.
12 kaffekoppar, 11 fat Upsala Ekeby/Karlskrona.
Tillbringare Rörstrand, höjd 15,5 cm.
Smörask med lock, "Smide", Upsala Ekeby/Gefle, höjd 7,5 cm.
Burk "Kryddpeppar", Gustavsberg, höjd 11 cm.
Naggar, sprickor.