Kruka/ishink, Nils Landberg, Orrefors, Höjd 19,5 cm. Kanna, Höjd 18,5 cm. Oval skål, längd 25 cm, höjd 9,5 cm. Inget av objekten är signerade.
Smärre slitage, repor.