132951. KERAMIK-/PORSLINSFÖREMÅL, 13 st, vaser, tekannor, tallrikar, skålar + keramikfat, Danmark.
3 vaser, höjd 18,5-27 cm.
2 tekannor, höjd 12-14 cm.
6 tallrikar, olika motiv, ca 22 cm diam.
2 skålar 14-21,5 cm diam.
Fat Danmark längd 31 cm.
Slitage, nagg, sprickor och lagningar.