PARTI DIVERSE KERAMIK, 11 delar, Bl a Nittsjö, Höganäs, Upsala Ekeby, Samuel J Arvika m m. 1900-tal.

13286. PARTI DIVERSE KERAMIK, 11 delar, Bl a Nittsjö, Höganäs, Upsala Ekeby, Samuel J Arvika m m. 1900-tal.

3 hästfiguriner, varav en med ryttare, figurin flicka med katt Thomas Hellström Nittsjö. Tekanna Höganäs, skål Samuel J Arvika, lockskål Böckman Höganäs, fat Dahlskog Bo-Fajans, vas Ekeby 1500, marmorerad ampel Upsala Ekeby. Bunke märkt 3 Lit.
Vas Ekeby, höjd 19,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas Ekeby, höjd 19,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 228