132546. MATSERVIS, ca 70 delar, porslin, "Vinranka", Gefle.
Bestående 13 mattallrikar, 12 bordstallrikar, 6 assietter, 14 mindre djupa tallrikar, 14 större djupa tallrikar, 1+1 kannor, såssnipa, såsskål, 1+1 terriner med lock, 3 fat, 1+1 uppläggningsskålar, kaffekanna utan lock medföljer.
Bruksslitage , slitage, nagg, missfärgningar och defekter.