KERAMIKFÖREMÅL, 5 st + OSTKUPOR, glas, 2 st.

132197. KERAMIKFÖREMÅL, 5 st + OSTKUPOR, glas, 2 st.

Soppterrin, Rörstrand, höjd 22 cm. Tekanna på porslinsfat, Svenske Lidköping. Kanna Rörstrand Sierra, gräddkanna Rörstrand, skål Rörtrand. Ostkupor glas, ett med fat, ett med olivslipning, 20-21 cm.

Tekanna med två större nagg, botten och insida mynning. Övrigt med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 997