FICKUR, boett 18k guld, omärkt, nyckeldragare, omkring sekelskiftet 1900.

132176. FICKUR, boett 18k guld, omärkt, nyckeldragare, omkring sekelskiftet 1900.

Aiguilles Echappement a Cylindre , quatre trous en rubis.
Total vikt inkl verk, glas ca 46 gram.

Slitage. Ett lock löst. Sprickor i urtavlan, emaljskador. En nyckel medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 566