132176. FICKUR, boett 18k guld, omärkt, nyckeldragare, omkring sekelskiftet 1900.
Aiguilles Echappement a Cylindre , quatre trous en rubis.
Total vikt inkl verk, glas ca 46 gram.
Slitage. Ett lock löst. Sprickor i urtavlan, emaljskador. En nyckel medföljer.