132166. SERVISDELAR, 17 delar, Grön Anna, Rörstrand.
Grön Anna (Anna original 1):
1 såsskål.
1mindre serveringsfat.
4 assietter, diameter 18.5 cm.
GRÖN Anna ( under glas dekor):
2 serveringsfat.
1 såssnipa.
8 assietter, diameter 21 cm.
Bruksslitage, krackelyr. Sedvanligt ålders- och bruksrelaterat slitage.