FAT PÅ FOT 1 par, porslin, Meißner Ofen- und Porzellanfabrik / C Teichert. Omkring sekelskiftet 1900.

132084. FAT PÅ FOT 1 par, porslin, Meißner Ofen- und Porzellanfabrik / C Teichert. Omkring sekelskiftet 1900.

Genombruten dekor. Diameter ca 18,5 cm. Höjd ca 14,5 cm.

Slitage. Ett fat med lagning samt kantskador där fot möter fat.. Tillverkninssprickor på den genombrutna dekoren.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 251