SABELBAJONETT, m/1867 och ÖVNINGSSABEL, 1800-tal.

132077. SABELBAJONETT, m/1867 och ÖVNINGSSABEL, 1800-tal.

Sabeln märkt Svaling på klingan. Klingornas längd 50 resp. 81,5 cm

Ändring: Sabelbajonett, ej huggare.

Slitage, märken och hack.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, märken och hack.

Antal besök: 2 028