Teak samt svartmålat trä. Överdel med hyllor. Nedre hylla med tre utdragbara lådor. Underskåp med hylla. Utdragbar skrivskiva.
Längd 93 cm, höjd 168 cm, djup 43 cm.
Bruksslitage. Mindre fanérskador.