KATOLSK BISKOPSTRON, barock, Italien, 1600/1700-tal.

131819. KATOLSK BISKOPSTRON, barock, Italien, 1600/1700-tal.

Rygg delvis tygklädd och broderad med metalltråd.
Höjd 211 cm
Bredd 78 cm
Djup 47 cm.

Renoverad. Omfattande slitage och skador. Repor, märken, färgbortfall. Bitar av dekor saknas.
Ryggdyna med delvis bortfallen brodyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 211 cm
Bredd 78 cm
Djup 47 cm.

Antal besök: 2 311