131667. BROSCH samt ÖRHÄNGEN 1 par, förgyllt silver med emalj, "Marguerite" A Michelsen AB, Stockholm 1940-tal.
Brosch, stämplad MIC 1947 Stockholm, längd ca 3 cm.
1 par örhängen med skruv, stäplad MIC och otydlig årsstämpel, diameter på blomdekor ca 1 cm.
Smärre emaljdefekter. Bruksslitage.