PARTI DIVERSE GLAS, 18 delar, Mestadels Reijmyre, bl a vinglas och whiskyglas m m. 1900-tal.

13165. PARTI DIVERSE GLAS, 18 delar, Mestadels Reijmyre, bl a vinglas och whiskyglas m m. 1900-tal.

7 röda vinglas, höjd 15,5 cm.
6 whiskyglas med slipad dekor av vindruvor, höjd 7,5 cm. 3 vaser samt kanna i blått glas, höjd 12,5 - 22 cm.
Vit bordsdekoration i form av sjörövarhuvud, höjd 9 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 röda vinglas, höjd 15,5 cm.

Smärre slitage.

Antal besök: 1 432