131586. CYLINDERHATT MED TILLHÖRANDE HATTASK, Linton Prima Quality, 1900-talets första hälft.
Klassisk svart cylinderhatt med svart band. Hattask i papper medföljer. Tillbehör medföljer.
Invändiga påskrifter. Behov av rengöring (borstning). Ask med slitage.