PARTI GLAS, 6 delar, vaser och skålar, Bl a Böhmen, Lötz-modell. 1800/1900-tal.

13154. PARTI GLAS, 6 delar, vaser och skålar, Bl a Böhmen, Lötz-modell. 1800/1900-tal.

Svart lockskål med gulddekor i relief, Böhmen. Grön vas med knottrig lysterdekor. Gul vas med lysterdekor av Lötz-modell. Skål med oval form med målad dekor, skål med målade blommor i relief samt 6-kantig skål med målad siluettdekor i svart. Höjd 4,5 - 16,5 cm.

Smärre nagg och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre nagg och repor.

Antal besök: 1 143