13152. PARTI DIVERSE TRÄFÖREMÅL, Bl a Dalahästar, dalatuppar, snidat brudpar, piedestal i miniatyr m m. 1900-tal.
2 tuppar, höjd 17 - 24 cm.
8 hästar, höjd 6,5 - 17 cm.
Brudpar, höjd ca 17 cm.
Miniatyrpiedestal, höjd 28 cm.
Ljusstake höjd 13 cm.
Skål samt svepask.
Slitage.