130835. MATSERVIS, 46 delar, Pierre-Joseph Redouté, Les Roses Classiques, Schumann Arzberg.
Blomsterdekor baserad på Pierre-Joseph Redoutés akvarellmålningar samt guldkant.
12 flata tallrikar, diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 22.5 cm.
12 assietter, diameter 19.5 cm.
1 terrin.
1 såssnipa med fat.
2 skålar.
3 serveringsfat.
2 ljusstakar.
1 vas.
Smärre bruksslitage.