SAKRALA SKULPTURER, 2 st, skuren ek, Sydeuropa 1500/1600-tal.

130669. SAKRALA SKULPTURER, 2 st, skuren ek, Sydeuropa 1500/1600-tal.

Föreställande aposteln Johannes och en av de tre heliga konungarna bärande ett skrin som gåva till Jesusbarnet. Höjd 68 cm.

Renoverade, kompletterade, färgrester, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 442