BALJFÅTÖLJ, empirestil, 1900-tal.

130310. BALJFÅTÖLJ, empirestil, 1900-tal.

Mörkbetsad trästomme. Skuren dekor. Armstöd med genombruten karm med svan. Tygklädd stoppad sits, karm och rygg.

Repor. Avslag. Stomme med sprickor. Ben med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 159