129969. MAT O TESERVIS, 67 delar, flintgods, Johnson Brothers, 1900-tal.
12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 bordstallrikar, 12 assietter, 12 tekoppar med fat, bringare, såsskål, 2 skålar samt 3 fat. Polykrom bemålning mot gräddvit botten.
Bruksslitage.