MORIAN, Italien, sannolikt Venedig, 1800-tal.

12993. MORIAN, Italien, sannolikt Venedig, 1800-tal.

Föreställande gondoljär, bemålat lövträ, sockel i porfyrimiterat trä, senare elektrifiering, total höjd 191 cm.

Slitage, retuscheringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, retuscheringar.

Antal besök: 1 743