STOLAR, 1 par, "Hepplewhite" England 1700-tal.

129811. STOLAR, 1 par, "Hepplewhite" England 1700-tal.

1 par i mahogny, stoppad sits, genombruten ryggbricka med skurna detaljer i spjälorna. Rundat krön, framben med kannelyrer med rundad avslutning.

Slitage, förstärkningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, förstärkningar.

Antal besök: 872