129575. MATSERVISDELAR, 36 delar, porslin, Safari, Helmer Ringström, Upsala-Ekeby, Gefle.
Matservisdelar bestående av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter samt skål.
Mattallrik 23 cm.
Djup tallrik 19 cm.
Assiett 20 cm.
Någon del med spricka eller nagg. Repor i glasyren.