ETT ANTIKT MATBORD I EK.

ETT ANTIKT MATBORD I EK.
1294161. ETT ANTIKT MATBORD I EK.

1700-talet eller senare, den enda biten topp med klumpade ändar på formade ändstöd och rektangulära sektionsben med vassgjutning förenad av en H-bår, 79 cm hög, 199cm bred, 84cm djup.

Topp med krympningsdelade och infällda reparerade områden, repor, scuffs och märken, sidor och stöd med splittringar och några tidiga smidda naglarreparationer, alla ben med områden ersatta vid basen, en möjligen av ett senare datum men övergripande och intressant och attraktivt bord.

Gör en kostnadsfri värdering!

The Auction Hub
Antal besök: 3 219