BOK, Jacques Lassaigne. "Chagall". Maeght Editeur, Paris, 1957. 2 litografier (omslag och titelsida).
129050. BOK, Jacques Lassaigne. "Chagall". Maeght Editeur, Paris, 1957. 2 litografier (omslag och titelsida).
2 litografier inklusive omslag och titelsida. Skyddsplast.
Bokens mått 23,3 x 20,5 cm.
Boken ska innehålla totalt 15 st litografier dvs 13 st saknas.
Äldre prismärkning i blyerts, omslag med kantslitage. Slitage på ryggens insida vid titelsida. Ex librisklistermärke på insida.
Bokens mått 23,3 x 20,5 cm.