Bestående av Skål Vicke Lindstrand, Kosta. Fat Stig Lindberg, Gustavsberg, Vaser, 2 st varav en märkt Orrefors. Vasernas höjd 29,5-31,5 cm. Fatets längd 26,5 cm.
Slitage, repor och krakeleringar.