Kaffekanna med benställning i järn, Kannans höjd 19 cm, diameter 20 cm.
Gryta med handtag. Höjd 23 cm. Diameter 33 cm.
Form, Höjd 9,5 Diameter 33,5 cm.
2 musselformar.Längd 9 cm.
Slitage, bucklor,repor.
2 musselformar.Längd 9 cm.
Slitage, bucklor,repor.