RING, platina med en cabochonslipad smaragd (D1) samt 12 mindre gammalslipade briljanter.

128366. RING, platina med en cabochonslipad smaragd (D1) samt 12 mindre gammalslipade briljanter.

Storlek 16 ¾, vikt 7.7 gram. Stämplad CGHG (CG Hallberg), Göteborg 1945.

Ring in platinum with a cabochon cut emerald (D1) and 12 small old-cut diamonds.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

W.A. Bolin
Antal besök: 1 082