Soffa och två karmstolar med bord och lampa i grönbetsad furu. Stoppad tygklädd sits och ryggkudde. Soffa längd 133 cm, djup 50 cm, rygghöjd 82 cm. Bord höjd 62 cm, längd 100 cm, bredd 70 cm.
Bruksslitage, repor. Lampan defekt, tre lameller avbrutna.