Skål, Vicke Lindstrand Kosta, LH1008, diameter ca 20 cm.
Skål, gröntonad, Studio Åhus 1978, S.
Vas, tonad grågrön, Nils Landsberg, Orrefors.
Vas, grå, Erik Höglund, H850/110.
Vas, blå, Erik Höglund, H733/140.
Pokal, röd, Erik Höglund, Boda, H1280/140.
Vas, lila, Arthur Percy, Gullaskruf,
Vas, klar, Orrefors.
Skål med hantag, orange, osignerad.
Höjd 7,5 - 25 cm.
Bruksslitage. Repor.
Vas, klar, Orrefors.
Höjd 7,5 - 25 cm.
Bruksslitage. Repor.