MUGGAR, 8 st, porslin, Stig Lindberg, Retro Edition samt KERAMIK, 8 delar, "Pyro", W. Kåge. 1900/2000-tal.
127974. MUGGAR, 8 st, porslin, Stig Lindberg, Retro Edition samt KERAMIK, 8 delar, "Pyro", W. Kåge. 1900/2000-tal.
4 muggar, Med mönster "Fallande Löv", Stig Lindberg, KF 110 år.
4 muggar, Retro Edition Modern design efter mönster av Stig Lindberg, Coop.
I originalkartonger.
"Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg:
6 assietter, diameter 18 cm.
2 uppläggningsfat, längd 21 respektive 31 cm.
Muggar med obetydligt slitage, en mugg med mindre glasyrskada.
Pyro med bruksslitage, krackelyrer, fläckar.
I originalkartonger.
6 assietter, diameter 18 cm.