VAS, porslin, Kina.

VAS, porslin, Kina.
126846. VAS, porslin, Kina.

Vas med heltäckande dekor med ödlor, pioner, blommor och bladverk i orange, turkost, blått och vitt. Guldfärgade hänklar.
Höjd 30 cm.

Gods och glasyr med någon mindre tillverkningsdefekt. Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!
126846. VAS, porslin, Kina.

Höjd 30 cm.

Antal besök: 1 217