126545. KAFFE-/MAT-/TÉSERVIS, 106 delar, porslin, Rörstrand Forma, Olle Alberius.
6 uppläggningsfat.
3 karotter med lock.
1 såkanna.
11 mattallrikar.
12 djupa tallrikar.
1 kanna.
1 kaffekanna
14 assietter.
1 gräddkanna + sockerskål.
13 tefat.
11 tekoppar.
17 kaffefat.
11 kaffekoppar.
Fint bruksskick. Enstaka smärre nagg.