PARTI DIVERSE SVART KERAMIK, 21 delar, "Mangania", Bl a Lillemor Mannerheim, Arthur Percy, Gefle, 1900-tal.

12638. PARTI DIVERSE SVART KERAMIK, 21 delar, "Mangania", Bl a Lillemor Mannerheim, Arthur Percy, Gefle, 1900-tal.

13 assietter, diameter 19 cm.
2 gräddkannor, 1 sockerskål, modell AR.
Tekanna, sockerskål, gräddkanna, modell MA.
Sockerskål, modell AU.
Tekanna, omärkt.

Slitage, smärre nagg. Fel lock till tekanna modell MA.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 assietter, diameter 19 cm.
Sockerskål, modell AU.
Tekanna, omärkt.

Antal besök: 3 595