MATSERVIS ca 20 delar, porslin, "Blåsippa" Gustafsberg. Sekelskiftet 1900.

126367. MATSERVIS ca 20 delar, porslin, "Blåsippa" Gustafsberg. Sekelskiftet 1900.

Lockterrin med löst fat, fatets längd ca längd ca 42 cm.
12 flata tallrikar, diameter ca 25,5 cm.
6 djupa tallrikar, diameter ca 25 cm.
Lockterrin, längd ca 32 cm.

Slitage, krackelyrer, missfärgningar, nagg. Tillverkningspsricka i lock till större terrin.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lockterrin, längd ca 32 cm.

Antal besök: 1 888