126307. BORDSARMATURER, ett par, barockstil, 1900-talets mitt.
Mässing/gulmetall. Balusterformat skaft. Rektangulär fotplatta. Elektrifierade. En ljuspunkt.
Höjd 63 cm inkl hållare för lampskärm.
Metall med repor och missfärgningar. Ej funktionstestad el.