SERVISDELAR, 9 delar, stengods, "Entré", Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1957-1960.

12613. SERVISDELAR, 9 delar, stengods, "Entré", Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1957-1960.

3 salt/pepparströare, höjd 8 - 9,5 cm.
Uppläggningsfat, längd 21,5 cm.
Sockerströare, höjd 8,5 cm.
Marmeladburk, höjd 9 cm.
Gräddkanna, höjd 13 cm.
Karott, diameter 16 cm.
Skål, diameter 11, höjd 8 cm.

Smärre slitage, smärre nagg på skål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sockerströare, höjd 8,5 cm.
Marmeladburk, höjd 9 cm.
Gräddkanna, höjd 13 cm.
Karott, diameter 16 cm.
Skål, diameter 11, höjd 8 cm.

Antal besök: 4 047