PARTI EMALJ OCH CLOISSONÉ, 5 st, orientaliska, kanna, skrivställ, 1 par miniatyrvaser samt vas. 1800/1900-tal.

12577. PARTI EMALJ OCH CLOISSONÉ, 5 st, orientaliska, kanna, skrivställ, 1 par miniatyrvaser samt vas. 1800/1900-tal.

Höjd 8,5 - 26 cm.
Skrivdosans mått: längd 13, bredd 5,5, höjd 2,5 cm.

Omfattande skador, slitage, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 8,5 - 26 cm.

Antal besök: 630