SJÖMANSKISTA, 1800-talets andra hälft.

125719. SJÖMANSKISTA, 1800-talets andra hälft.

Blåmålad med initialer. Handtag av rep. Längd 92 cm, bredd 50 cm, höjd 40 cm.

Bruksslitage samt senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 332