125482. GALLERSKÅLAR, 1 par, under Katarina den ll, av Ryssland, 1762-1796, proveniens Krapperups Slott.
Gallerskålar 1 par, Ryssland under Katarina den stora, 1762-1796.
Inköpta i Moskva, 1930-tal av ambassadör Eric Gyllenstierna, Krapperup Slott
Diameter 21 cm
Höjd 10,5 cm.
Diameter 21 cm
Höjd 10,5 cm.