GALLERSKÅLAR, 1 par, under Katarina den ll, av Ryssland, 1762-1796, proveniens Krapperups Slott.

125482. GALLERSKÅLAR, 1 par, under Katarina den ll, av Ryssland, 1762-1796, proveniens Krapperups Slott.

Gallerskålar 1 par, Ryssland under Katarina den stora, 1762-1796.
Inköpta i Moskva, 1930-tal av ambassadör Eric Gyllenstierna, Krapperup Slott
Diameter 21 cm
Höjd 10,5 cm.

Spricka, se bild.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 21 cm
Höjd 10,5 cm.

Spricka, se bild.

Antal besök: 2 696