"Déposé" I gul metall.Höjd ca 14,5 cm. Urtavlans diameter ca 7 cm, Kienzle i gul/vit metall. Höjd 19 cm. Urtavlans diameter 7 cm.
Bruksslitage. Urtavlor med krackelyr.. Ej genomgångna..