YTTERFODER, 3 st samt SKÅLFAT i form av löv, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-tal.

12497. YTTERFODER, 3 st samt SKÅLFAT i form av löv, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-tal.

3 vita ytterfoder, höjd 13 - 15,5cm.
Lövformat skålfat med blå glasyr, längd 36 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Antal besök: 1 176