BÖCKER, 4 volymer, Osvald Sirén.

124181. BÖCKER, 4 volymer, Osvald Sirén.

"Utställningen af äldre kinesisk konst anordnad af Konsthistoriska Institutet vid Stockholms Högskola", Stockholm 1918; "Den Gyllene Paviljongen. Minnen och Studier från Japan", Stockholm 1912 (Bibliofilutgåva ex 12/100); "Kinas konst under tre årtusenden" (vol I+II), Stockholm 1942-43.

Ej genomgågna, slitage, smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 365