MORTEL MED STÖT, järn, Hällefors bruk, 1700/1800-tal.

124107. MORTEL MED STÖT, järn, Hällefors bruk, 1700/1800-tal.

Höjs 14 cm. Stötens längd 20 cm.

Bruksslitage, stöt troligen ej original. Smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 946