12407. PARTI KERAMIK, 5 delar, bland annat skrin, vas Rosenthal och figuriner.
Vas, Rosenthal.
2 figuriner varav 1 med Meissenliknande märkning.
Skrin, märkt.
Fat, Meissenliknande märkning.
Högsta höjd 17,5 cm.
Bruksslitage. Slitage.
Fat med nagg.
Skrin med spricka i botten samt sida.
Figurin, flicka, avslag.