PARTI GLAS, 4 delar, bland annat Ulrica Hydman-Vallien och Vicke Lindstrand.
12398. PARTI GLAS, 4 delar, bland annat Ulrica Hydman-Vallien och Vicke Lindstrand.
Skålvas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda.
Skål, röd, Sven Palmquist, Orrefors.
Skål på fot, sodafärgad, troligen Simon Gate, osignerad.
Konstglas, dekor av fåglar, Vicke Lindstrand, Kosta.
Höjd 6 - 16 cm.
Bruksslitage.
Skål Palmquist, mindre nagg.
Konstglas Lindstrand, repor.
Höjd 6 - 16 cm.
Bruksslitage.
Skål Palmquist, mindre nagg.
Konstglas Lindstrand, repor.