12396. FIGURINER/SKULPTURER, 6 st, keramik, trä, metall och sten, 1900-tal.
3 st i keramik bl a Gorilla stengods Pagfelt 96/100.
Fågel i metall på träsockel, träsnidad hjort sign VS-59 samt gris i sten. Höjd 4,5 - 29,5 cm.
Smärre nagg på björnfigurin.