TALLRIKAR, 31 st, Rörstrand, Gustavsberg samlartallrikar.

123759. TALLRIKAR, 31 st, Rörstrand, Gustavsberg samlartallrikar.

7 mattallrikar Lila Fasan diam 23 cm.
12 djupa dessertskålar, "Avon Cottage" Enoch Wedgewood, 16 cm diam.
Blåvitt porslin, olika storlekar, bl a Gustavsberg Willow och Rörstarnd Malmö.
Diverser samlartallrikar diam 21,5-25,5 cm.

Slitage, sprickor, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, sprickor, nagg.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 680