MATSERVISDELAR, 17 delar, porslin, Rosenthal, "Victoria Luise", importerad av Ferd. Lundquist & Co Göteborg, 1900-tal.

12361. MATSERVISDELAR, 17 delar, porslin, Rosenthal, "Victoria Luise", importerad av Ferd. Lundquist & Co Göteborg, 1900-tal.

11 assietter, diameter 21,5 cm.
2 uppläggningsskålar.
2 citruspressar med respektive kanna.
Såsskål, vas.
Marmeladburk H & Co Bavaria medföljer.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 uppläggningsskålar.
Såsskål, vas.

Smärre slitage.

Antal besök: 2 604